Router do 200 zł

Router to urządzenie, o którego istnieniu często zapominamy, ale jeśli działa nieprawidłowo, wprawia nas w szał. W cenie około 200 złotych można kupić dobry router, który będzie działał bez problemu i znacznie ułatwi nam korzystanie z sieci.

Router do Neostrady

Routerem, który jest najczęściej stosowany do Neostrady, jest Livebox, który można dostać za niewielką dopłatą do abonamentu. Możesz także dokupić inny, dobry router do 100 – 200 złotych, który będzie można łatwo skonfigurować i udostępniać dzięki niemu internet. Router podłącza się zwykle za pomocą ADSL.

Router do UPC

Router dołączany do zestawu wraz UPC, nie ma optymalnych parametrów i często można spotkać się z opiniami, że może on powodować problemy z szybkością działania internetu. Kupując własny router pozbywamy się tego problemu i możemy udostępniać internet znacznie prościej. Kupując router do UPC, możemy kierować się zasięgiem działania sprzętu (gdy ma obsłużyć na przykład cały dom), albo jego szybkością. Te parametry idą zwykle w parze. Dobry router do 200 zł do UPC zaoferuje stabilny sygnał i wygodę korzystania.

Router do Netia

Większość osób, które chcą kupić własny router do Netii, wybiera sprzęt obsługujący Wi-Fi i działający z wysoką prędkością. Router dostarczany wraz z usługą Netii zwykle jest wystarczająco szybki, by można było go zastosować na wiele sposobów. Jeśli pojawiają się problemy z zasięgiem, dobrym rozwiązaniem może być router z mocnym chipsetem, który będzie miał lepszy zasięg.

Lepsze modele routerów zagwarantują zasięg przynajmniej na dwa piętra i nie będą powodowały gubienia sygnału.

Router do Aero2

Na rynku jest wiele modemów, które są kompatybilne z Aero2. Przed zakupem takiego sprzętu, powinieneś się zastanowić, czy wolisz router stacjonarny (większy zasięg), router z wbudowanym modemem czy też na USB. Każdy z nich oferuje inne opcje i możliwości. Jeśli masz niezbyt mocny zasięg sieci, najlepszym wyborem jest modem, który oferuje możliwość połączenia dodatkowej anteny. Dobry router można kupić w granicach 200 złotych.

Router 3G i LTE

Router to urządzenie, które kupuje się raz na kilka lat, dlatego warto kupić jak najlepszy model w granicach 200 złotych. Wiele osób narzeka na to, że tańsze modele restartują się raz na jakiś czas, co wynika z małej ilości RAM i problemów z zasilaniem. Lepsze modele są efektywnie wykonane i oferują możliwość dołączenia dodatkowej anteny. Jeśli zainwestujesz w nieco lepszy router LTE lub 3G, ten zakup szybko się zwróci w postaci szybszego i bardziej komfortowego dostępu do sieci. Kupując taki router, zwróć uwagę na jego wygląd, parametry (szybkość, zasięg) i na to, czy na pewno obsługuje on odpowiednią technologię.

Router ADSL

Routery tego typu oferują zwykle bardzo szybkie przesyłanie danych, dużą ilość portów LAN i przynajmniej jeden port WAN. Ich szybkość różni się i może wynosić nawet 450 Mbps. Można kupić także router działający z częstotliwością 5 GHz, który pozwala na osiągnięcie jeszcze wyższych osiągów. Pamiętaj, że decydującą kwestią jest szybkość działania routera i jego zasięg. Nawet najlepszy router ADSL będzie bezużyteczny, jeśli nie będziesz mógł złapać z niego sygnału. Router tego typu warto kupić wtedy, gdy mamy internet obsługiwany w odpowiedniej technologii. Obecnie oferuje go na przykład Netia i Orange.

Router do 200 zł do domu

Router należy dobrać do naszych potrzeb – jeśli kupisz tani model, mogą pojawić się z nim problemy, które znacznie utrudnią korzystanie lub zupełnie to uniemożliwią. Router do 200 złotych musi gwarantować odpowiednie zabezpieczenie dostępu. Jeśli masz dzieci i nie chcesz, by wchodziły na nieodpowiednie strony, przydaje się opcja zabezpieczeń. Dla wielu osób, które kupują router, nie jest ona decydująca. Opcje, które kilka lat temu były nowością i trzeba było za nie dopłacać duże pieniądze, są dziś standardem. Przykładem jest działanie w dwóch pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, które pozwala na przełączenie się na mniej „zatłoczone pasmo” wtedy, gdy mieszkamy w okolicy, gdzie jest bardzo dużo sieci do wyboru. Przydaje się też port USB, dzięki któremu można podpiąć na przykład pendrive lub dysk zewnętrzny i wykorzystać router, jako alternatywę dla serwera.

Nawet najlepszy router do domu nie sprawi, że wolne łącze stanie się szybsze, dlatego nie warto w niego inwestować, gdy masz słabą ofertę od operatora. Różne problemy z siecią, takie, jak jej zrywanie, mogą być spowodowane problemem po stronie operatora, a nie Twojego przestarzałego routera.

Router dobieramy także do urządzeń, które mamy w domu. Nowoczesny smartfon czy ultrabook może obsłużyć bardzo szybki internet i jeśli będzie on udostępniany przez najtańszy router, nigdy nie wykorzystasz potencjału.
Router to urządzenie, które jest cały czas widoczne, dlatego lepiej wybrać taki model, który nam się podoba. Producenci zaczęli na to zwracać uwagę i dlatego od kilku lat można kupić dobry router do 200 zł, który jest elegancki i nie przypomina wyglądem UFO. Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

RankingRouter do 200 złProducentCena
1TP-Link Archer C1200TP-LinkAktualna Cena
2Netgear R6120-100PESNetgearAktualna Cena
3Netgear WNR3500L v2 (WNR3500L-100PES v2)NetgearAktualna Cena
4TP-Link Archer C2TP-LinkAktualna Cena
5D-Link DIR-825D-LinkAktualna Cena
Router do 200 zł

Router do 200 zł TP-Link Archer C1200

➾Szczegóły TOP1: TP-Link Archer C1200
Tak wyszukano artykuł:
  • router z dużym zasięgiem 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 ocena, średnia: 5,00 na 5)

Router do 200 zł - Opinie

  1. Ja kupiłem do domu router z D-Link, został mi polecony jako router który jest najbardziej uniwersalny i rzeczywiście nie miałem problemu z podłączeniem na różnych sieciach a to wydaje mi się być najważniejsze. Teraz najlepiej brać te modele które są szybkie i które mają jakieś rozbudowane funkcje typu właśnie LTE.

  2. Początkowo myślałam, że każdy modem pasuje do każdego operatora. Teraz na ten temat wiem trochę więcej i dobrze, bo jak będę miała kupić taki router to nie będzie to dla mnie żaden problem.
    Moim zdaniem najlepszy router do 200 zł to ten z Tp-link. Sama używam takiego już od 3 lat i nie mam z nim żadnego problemu.

  3. Kupiłam ostatnio router do 200 zł z firmy Alcatel i jestem z niego zadowolona. Jest to mały router, czy model z LTE. Jako, że mam dobry zasięg i wszystko co trzeba, to sprzęt odbiera naprawdę świetnie. I jak się okazuje nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, żeby mieć dobre urządzenie.

  4. Używałem Asus RT-AC1200G i jak na router do 200 zł to bardzo dobrze się sprawdził. Przed nim miałem inny model Asusa i przerywał połączenie. Nie miał zbyt dużego zasięgu. Model RT-AC1200G działał dobrze. Nie musiałem go resetować kilka razy w tygodniu tak jak to bywa z innymi routerami.

Dodaj komentarz