Router do Neostrady

Neostrada to jeden z najważniejszych dostawców Internetu w Polsce. Jeśli chcesz kupić router, który pozwoli na wygodne rozprowadzanie sygnału internetowego i zachowanie odpowiedniej prędkości sieci, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Router do Neostrady – ile kosztuje?

Ceny routerów do Neostrady bardzo się różnią. Najtańsze modele kosztują około 100 złotych, natomiast na inne trzeba przeznaczyć nawet 1000 złotych. Producenci stale starają się usprawiedliwić dodawanie do routera nowych opcji przez znacznie większe możliwości sprzętu (przekładające się na wyższe ceny), jednak nie zawsze są one potrzebne. Przykładowo – jeśli nie masz w domu dziecka lub nie korzysta ono z internetu, nie musisz kupować routera, który oferuje możliwość wyłączenia internetu w określonych godzinach. Takich opcji jest znacznie więcej. Warto dokupić droższy router wtedy, gdy będziemy korzystali z urządzeń, które obsługują szybszy internet. Jeśli masz słaby router i posiadasz smartfon z możliwością szybkiego łączenia się z Internetem, marnujesz jego możliwości.

Router do Neostrady – mocne Wi-Fi

W domu zajmującym kilka kondygnacji będziesz musiał użyć jednego lub dwóch routerów – czasem nawet najmocniejszy router nie jest w stanie obsłużyć takiej wielkości domu. Jeśli masz taką możliwość, możesz sprawdzić kilka różnych routerów i zobaczyć, który z nich oferuje najmocniejszy zasięg.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest router do Wi-Fi z odkręcanymi antenami. Dzięki nim można zwiększyć możliwości routera i znacznie poprawić jego zasięg. Niektórzy klienci zastanawiają się, dlaczego router Wi-Fi nie pokrywa zasięgiem całego domu, ale przyczyna jest prosta. Nawet najlepszy router nie może przekraczać pewnej mocy, bo jego działanie może być szkodliwe dla zdrowia.

Router do Neostrady – jaka technologia?

Neostrada to połączenie kablowe, którego sygnał następnie trzeba rozprowadzić po całym domu. Router do Neostrady powinien mieć wbudowany model ADSL, ze złączem RJ-11. Dzięki niemu można wpiąć w niego przewód telefoniczny. Routery ADS2 i ADSL2+ różnią się interface i oferują inne opcje. ADSL2+ jest szybszym złączem, dlatego wybierz taki router, jeśli masz łącze szybsze niż 15 Mb/s. Jeśli masz wolniejszą ofertę internetu, nie zauważysz różnicy podczas korzystania z routerów tych dwóch typów.

Router do Neostrady – funkcje podstawowe i dodatkowe

Funkcją podstawową każdego routera jest udostępnianie sygnału w technologi ADSL. Bardzo przydaje się opcja przełączania się między pasmami 2,4 GHz i 5 GHz, dzięki czemu można wybrać częstotliwość, która powoduje mniej zakłóceń.

Nie mniej ważne są opcje zabezpieczeń – im lepiej jest chroniony router, tym lepiej. Jedną z opcji bezpieczeństwa jest lista dopuszczalnych adresów MAC oraz włączenie Firewalla, zainstalowanego na routerze. Wspominaliśmy także o opcji kontroli rodzicielskiej, która przydaje się w określonych sytuacjach. Każdy producent oferuje nieco inne rozwiązania tego problemu.

Niektórzy producenci oferują opcję dodatkowej sieci Wi-Fi dla osób, które chcą od czasu do czasu udostępnić komuś sieć, ale bez dopuszczania go do wszystkich zasobów zgromadzonych na dysku.

Ciekawie sprawdza się też opcja instalowania alternatywnego oprogramowania na routerze. Pozwala to na znaczne rozszerzenie możliwości sprzętu i sprzyja jego wydajności. To rozwiązanie wyłącznie dla najbardziej zaawansowanych użytkowników, którzy wiedzą, jak korzystać z routera. Ingerencja w software może spowodować problemy z gwarancją, jeśli router się zepsuje.

Warto pamiętać o opcji USB Host, czyli możliwości podpięcia do routera pendrive lub dysku zewnętrznego. Pozwala to na stworzenie serwera plików, do których mają dostęp wszystkie osoby, które mogą podłączyć się do routera.

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest podłączenie do niego drukarki USB, co pozwoli na drukowanie z każdego miejsca domu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup starszego routera, który został sprawdzony przez miliony osób. Dobry router nie starzeje się (chyba, że pojawią się nowe technologie), jest stabilny i nie powoduje problemów z rozłączaniem sieci. Nie można tego powiedzieć o nowych modelach, które mogą mieć problemy różnego rodzaju z działaniem.

Router do Neostrady - Ranking 2019

Jeżeli chcesz kupić Router do Neostrady, to warto skorzystać z poniższego rankingu, w którym znajdują się zawsze aktualne i najlesze produkty w danej kategorii. Dane o produktach udostępniane są przez porównywarkę cen Skąpiec.pl.

RankingRouter do NeostradyProducentCena
1D-Link DSL-3682/ED-LinkAktualna Cena
2Huawei B315s-22HuaweiAktualna Cena
3Huawei B525s-23a (B525S-23ABK)HuaweiAktualna Cena
4Linksys EA8500 (EA8500-EU)LinksysAktualna Cena
5Asus RT-AC1200AsusAktualna Cena
Tak wyszukano artykuł:
 • jaki router do neostrady
 • router do neostrady
 • router neostrada
 • najlepszy router do neostrady
 • dobry router do neostrady
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 ocena, średnia: 5,00 na 5)

Router do Neostrady - Opinie

 1. Właśnie Neostrada (Teraz to już chyba Orange :)), kupiłam ostatnio router którego nie dało się w ogóle podłączyć, tak samo było z routerem który dostałam w firmie. Przy tej technice problem wydał się naprawdę duży, bo przecież są takie możliwości.

 2. Nie powiem wam dokładnie jak się nazywają ten model, ale Netgear ma taki router, który jednocześnie ma wejście pod DSL i ADSL, więc lepiej od razu kupić coś takiego. Neo wam się znudzi, albo zmienicie miejsce zamieszkania i będziecie mieli lepsze opcje internetu do wyboru. I wtedy obejdzie się bez kupowania nowego sprzętu.

 3. Ja nie tak dawno podpisałam umowę na internet, bo się przeprowadziłam. Wybrałam właśnie Orange, bo chyba o nim jest ten artykuł. Jestem zadowolona, bo internet śmiga bardzo szybko. Router do Neostrady dostałam w ramach umowy. Super, bo sama się na tym nie znam i nie wiedziałabym co wybrać.

 4. Od dobrych kilku dni przeszukuje sieć, bo potrzebuję router do Neostrady. Nie wiem jaki wybrać, bo w sieci jest sporo opinii, ale ten artykuł wydaje mi się, że jest rzetelnie napisany. Spróbuję i zamówię polecony model routera. Mam nadzieje, że się sprawdzi 🙂

  • Lepiej rezygnuj z Gównostrady jak tylko możesz szłam jak skurwysyn sam ostatnio zrezygnowałem z biednych 3 mb jedynie tym internetem można sobie Dupsko podetrzeć ping skacze jak stary po maupce nie polecam gówna 🙂

Dodaj komentarz